nadoulek.net : mondialisation, civilisations, stratégie

Ana sayfa > STRATEGIE > Bibliothèque d’articles > Stratégies et technologies > Siber savaşçılar

Siber savaşçılar

Klavye altında ... gezegen

Salı 18 Mayıs 2010, yazan Bernard NADOULEK

Bu makalenin tüm sürümleri : [عربي] [Deutsch] [English] [Español] [فارسى] [français] [עברית] [हिंदी] [日本語] [русский] [Kiswahili] [Türkçe] [中文]

Bu makale otomatik olarak tercüme edilmiştir. Bize çeviri artmasına yardımcı olabilir

- içinde yorum veya çeviri bit için forum kullanarak.
- içinde Bu çeviriyi zevk eğer Oylama bize söyleyecek.

Ayrıca tarayıcınızda Google çeviri bar yükleyerek, sitenin diğer tüm bölümler okuyabilirsiniz.

Teşekkür ederim.

Biz siber savaşçılar, küresel ağların siber vatandaşı, diş teknolojisi ile silahlı gelişine şahit oluyoruz. Ne zaman kriz, devletler, uluslararası kurumlar ve G20 küreselleşme güçleri üzerinde daha fazla güce sahip, siber savaşçı onun ortaya çıkışı, güç kazanmak ve yapı görür. Neden? Nasıl mı? teknolojik değişim onu yeni bir küresel oyuncu yapar çünkü. PC’ler ve akıllı kombinasyonu, yeni silahlar küresel hareket verir çünkü. Gelişmiş ülkelerde bugün dünyada yarın, biz, bize iletişim sağlayan, kitle işbirliği silahlarının evrensel mobil silahlara sahip iş ve global örgütlenmede, yaşamak için acı olmadan küreselleşme. Henüz hiçbir problem tarama biliyorum genç kuşak, sosyal veya toplum ağlar ve akıllı uygulamalar özellikle bu gelişmenin tam kavradı değil. Değil birey, bir engel, yükseklik ve inanılmaz ulaşmak böyle fırsatları dünyaya etkisi zorunda kalmıştır. Küreselleşmenin bir zaman ve az devletlerin yetersizlik ve uluslararası kuruluşların kriz bazı geleceğin cevap verecektir siber savaşçıdır. Bu yazı bu belirleyici değişimin temellerini araştırıyor.


Özet

1. Giriş: alt 2 üst dünya. Evrensel silahı 3. Cyber savaşçı 4. Varsayım Big Brother 5. Sonuç: Geriye dönüp bakıldığında, yükseklik ve genlik

1. Giriş: Dünyanın yukarı

bir makalede özellikle küreselleşme benim önceki sütunlar, initulé "InDarboğaz"Ben fazlasıyla neden, devletler ve uluslararası kuruluşların çabalarına rağmen, G20 toplantıları, küresel yönetişim her türlü rağmen imkansız kısa vadede görünüyor göstermiştir. Dünya artık yukarıdan aşağıya, için çalışma gibi görünüyor Çünkü biz sadece küreselleşmenin etkileri olmaz, biz alttan yukarıya, yani, siber vatandaşlar ve daha iyisi, siber savaşçılar bireylerin eylemleri söylenebilir başlamalıdır.

Siber vatandaşı öğrenmek için iletişim Internet çalışmayı günlük, kullanan bir kişi, satın almak veya oyalama olduğunu. Cyber Warrior cyber vatandaşının daha gelişmiş bir versiyonudur. O daha nitelikli deneyimli, daha sofistike kullanan PC’ler, özel yazılım ve sosyal ağlar ve toplumsal görevlerini yerine getirmek için ve daha önemlisi, o bağımsız, kendi idealleri doğrultusunda dünyadaki etkisi düşünüyor.

Teknolojik değişim her Internet yaptı, yeni bir küresel oyuncu yaşadı. Forrester Research göre, orada özellikle Asya’da 2009 ve 2012, 800 milyon dünya çapında yaklaşık 1,5 milyar internet kullanıcısı yeni girenlerin, kanvas veya 2300000000 toplam olacak idi. IT uzmanları hariç, mevcut internet kullanıcılarının% 10 çok deneyimli bir düşünün, bu durum artık internet tarama, onların ofis ortamında, sosyal ağlar ve toplum ve kontrol 150000000 "sörfçü" demektir Bir düzine kadar uzman yazılım ortalama, üzerinde becerilerini göre. Bu siber savaşçılar global anlamda PC çalıştırmak ve hatta en gelişmiş akıllı dan edebiliyoruz. Ve internet kullanıcılarının sayısı, küresel vatandaşlar, sadece kolayca bloglar ve ofis uygulamaları ve yazılım arasındaki sosyal ağları arasında yer ya da uzman topluluk arasında gezinmek hakim olması gençlerin özellikle artacak zeki. Ayrıca bu sörfçü (güçlü makinaları, akıllı yazılım, ağ desteği vb evrensel silahlar var.) Bize iletişim sağlamak Kütle işbirliği, iş ve küresel küreselleşme onsuz kendimizi organize katlandığımız.

2. Evrensel silah

Bilgisayar evrensel bir silah haline gelmiştir. Henüz kökten hayatımızı değiştirdi Bu gelişmenin önemini fark yok. hız ve genlik, farkında hızla bizi geri olmak.

1950’lerde, elektronik ve bilgisayar kadar az veya çok bilim ve uygulamalara esas olarak ABD’deki savunma tarafından drene sınırlı kalır.

60s yılında, üretim işletmeleri arasında kabarcık rekabet yoluyla da gelişecektir elektronik otomasyon, ilk kitlesel uygulaması. Bugün, neredeyse otomatik fabrika ve biri o yatırım sorunlar çözüldü sonra, onlar çok söz sunacak: ilk beklenen, sosyal gelişmekte olan ülkelerin ve damping, nihayet, sektöründe artan kaliteli bir boyutu haline olacak manuel eser kavramı.

70’li yılların, bilgisayar gerçek zamanlı olarak küresel mali piyasaların bağlantı sağlayacak evrimi. Bu küresel ekonominin financialization başında (as Bugün bildiğimiz), daha önce düşünülemez küresel piyasalarda ve eylem hızı bağıllığı sonuçlanabilmektedir. Bağımlılık, en iyi, gelişmekte olan ülkelerde finansal kaynakların daha iyi tahsisi için, en kötü, finansal kabarcıklar ve salgının borsa krizlerin oluşumu için!

80 üç olayları: İş yan tarafından işaretlenir, fikri emek otomasyon, uzman sistemler yan bireyler sayesinde fanlar küçük bir azınlık için, mikro bilgisayarın başlangıcı; yan uzmanları, yazılım esnaf bilgisayarı yönetmek.

1. uzman sistemler, bilgi tüm alanları ile kolaylaştıran gelişmiş yazılım ve bazen karar otomatikleştirmek dahil edilmiştir. Bu sistemlerin yaygın kullanımı ile, farkında: entelektüel süreçlerde tekrarlanan bir şey, er ya da geç otomatik, iş milyonlarca ima sonuçları ile. Bu kez daha el işçileri ama yerinde olan yöneticiler vardır.

2. Mikro-bilgisayar, 1970’lerin sonunda doğmuş, içerdekilerin küçük bir daire ile sınırlı 1980’lerde, sonra muazzam 1990’larda, firma ofisinde gelişmiş ülkelerde hanelerin daha iki dağıtmak kalacak Daha sonra 2000’li yıllarda, tüm dünya nüfusunun üst ve orta tabaka bir süreç PC yükselişiyle kolaylaştırdı içinde.

3. 80’lerin sonunda bu mikro bilgisayarın ilk dağıtım faktörü, yazılımın görünümünü bilgisayar tarafından tek tek esnaf yönetmek ve aynı alanlarda bu araştırma farklı olarak, sanayi, mühendislik, finans, mimarlık, tıp, ticaret, el sanatları, sanat, edebiyat, eğitim, oluşturma ve işletme yönetimi, vb. Apple ilk şirket bu crénau girmektir.

90s, diğer üç önemli olaylar önceki yeniliklerin kapsamını genişletmek, ilk iş ofiste devrimdir, kamu internet ve üçüncü ikinci açılım, cep telefonlarının ortaya çıkışı. 1. ofis evrim görevleri ilk parça ve sekreteryası ile, işletmeler sağlar ve 2000’lerde ile kurumsal (intranet iç ağlarının oluşturulması), e-ticaret. Mega-veritabanları her iki mağaza şirketin bellek, "pazarlama cerrahi operasyonları yürütmek için. Kişisel bilgisayar en mesleklerde genel bir araçtır. 2. 1981 yılında yeni bir bağlantı her 20 günde ev sahipliği Arpanet ağı ile geri ABD’de Rand proje ile 50 yıl götürecek Internet ağları, o zaman doğum. 1976 olarak, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği şirketleri bağlanmalarına olanak sağlayan X25 standardı ile ilk ağ başlattı. 77 yılında, TCP / IP, sonra Usenet gelişimi, e-posta ve metin geliştirme forumlar göndermeyi sağlayan, 90’lı yıllarda kamu internet açılış habercisi olacaktır. Başlangıçta oldukça gizli, Internet giderek küresel sinir sistemi, bugün bildiğimiz haline gelecektir. 3. Ayrıca, 90 cep telefonu görünür. az 10 yıl içinde, cep telefonu özellikle gelişmekte olan ülkelerde doğrudan laptop gitmek için geleneksel telefon bypass global telekomünikasyon bir devrim olur. 2004 yılından beri high-end cep telefonu) neredeyse bir el (iletişim yönetimi, planlama, randevular teklifi veya kablosuz masaüstü PC ile senkronize. Bir kamera, fotoğraf makinesi, ses kaydedici, GPS, vb davranır. It kablosuz internet, cep ve kendi kendine bir gün için yeterli kullanılmak minimal ağırlık taşıyan tüm bağlanır profesyonel. Güncel smartphone da indirilebilir uygulamalar yüzlerce büyüyen ve progessive görünmeyecektir cep telefonları ve mini PC ultraportable arasındaki teknolojik sınırları.

2000’lerin başında üç yeni faktör yeni teknolojilerin geliştirilmesini hızlandıracaktır: Dijital sektöründe bir patlama, kişisel bilgisayar ve geniş bant yayılmasını kütlesi demokratikleşme.

1. 90’ların sonlarında ve 2000’lerin başlarında teknolojik büyüme ve sanayi dünyasının bir faz ile işaretlenir. Gerçek değişim dünya çapında büyümek tüketici ürünleri: bilgisayarlar, video oyunları ve konsollar, mobil telefonlar, CD çalarlar ve DVD kaydediciler, dijital televizyon ve benzeri hizmetler vb dijital bir dizi gerçekleştirilmektedir.

2. onlar da olmak dünyanın geri kalanına göre daha düşük gelirli hane girmek gelişmiş ülkelerde, hem de bir patlama ve kişisel bilgisayar küresel bir tüketici kitle demokratikleşme, başlatmak birçok ürün So üst ve orta sınıfların ayrıcalık.

3. Aynı zamanda, genişbant bağlantı ve kablosuz bağlantı (WLAN, Bluetooth) kullanımı, online alışveriş ve çok sayıda etkinlikler Web tarafından sunulan Internet patlayan olduğunuz yayıldı.

2005’ten itibaren, bu olayların bir siber dünyanın oluşumu iki etkileşimli web (bloglar, wiki, sosyal ağ, açık kaynak yazılımı) ritmine anlamsal web kadar 3 (bilgisayarlı dil bilimi, elektronik dokümantasyon yönetimi yol açacaktır , konuşma arayüzleri, makine çevirisi, akıllı ajanlar). Tuval olan hızlandırılmış büyüme Netbrain "anlatılan" Denis Ettighoffer (Dunod, 2008) tarafından gerçek bir dijital kıta. Ne dijital kıta zaten dünyada daha fazla istihdam yaratan büyüme oranının en yüksek olduğu büyük pazar, daha fazla yatırım çeken açıklanır.

50 yıl içinde dünya, bir siber vatandaşlar, topluluklar, sosyal ağlar, şirketler, devletler ve uluslararası kurumların site kendi ağı ile dünya ikiye katlandı değişti. Bu gezegen üzerinde dijital siber savaşçılar kendi içinde global oyuncular haline olacaktır.

3. Siber savaşçılar

Siber vatandaşı potansiyel bir siber savaşçıdır. Üye değil merkezi bir örgüt, ama oyunculuk bir savaşçı bağımsız hareket eden ya da özgürce ve belirli bir vatandaş eylem veya daha az istikrarlı bir destek ağı, daha fazlasını katılarak.

İlk siber savaşçılar şüphesiz hackerlar bireylerin tarihinde ilk kez, etkili en güçlü global organizasyonlar ile başa çıkabilmek izole edildi göstermek mümkün idi. Hackerlar birkaç kategoriye ayrılır: Bilgisayar güvenliği uzmanları (beyaz şapka veya beyaz şapka arasında) olan bir yasal çerçeve içinde becerilerini kullanmak ve scammers (siyah şapka) bu becerilerini yasadışı kâr yapmak için hareket, bir ara kategori (gri şapka) ise, en çok olan hedefi başarı bilgisayar sistemleri içeren en iyi girmek için tutulur sayısız. Bu siber savaşçılar patlatır zaten efsane vardır: Bunlardan en ünlü en büyük özel şirketler, bankalar ve kurumların sistemlerinin en korunaklı nüfuz başarmışlardır en FBI ya da Pentagon dahil korunmaktadır.

Dikkat burada hackerlar için özür dilemek değil, siber savaşçılar, bu makalede, bir hukuki olarak ortaya çıkması anlatılmaktadır. Bu sadece göstermek için o zaman büyük kuruluşlar, siber savaşçı gücü, siber vatandaşların artar küreselleşmenin etkisi altında güç düşmesi güncellenmiştir.

cyber warrior etkinliği ne zaman ağlar hareket çarpılır. Bu hackerlar için de geçerlidir, örneğin, ünlü Alman grubu Chaos Computer Club, ya da vatandaş hareketleri için, örneğin, küreselleşme karşıtı olduğunu. Yine, bunun için tartışmaya ve alter-küreselleşme karşı değil, nasıl siber vatandaşların toplulukların Internet küresel örgütlerin güçlü aşmak için belirlenmiş ve kendilerini düzenledik göstermek için.

90’ların sonlarında, İnternet üzerinden küreselleşme karşıtı organizasyonu önemli bir rol oynayacak ilk durum vardır In: MAI (Çok Taraflı Yatırım Anlaşması) ile anlaşma mücadele OECD müzakere ve Battle Seattle, Millennium Round Dünya Ticaret Örgütü yürütülmesinde karşı getirdi.

Önerilen Çok Taraflı Anlaşması Yatırım karşı 1997 yılında, küreselleşme karşıtı seferberlik (MAI). MAI şirketlerin haklarını küresel sağlayan çevrelerindeki dünya, devlet kontrolü atlayarak yabancı yatırımcılara karşı ayrım gözetmeme bir kural ile yatırım için yaratmayı amaçlamaktadır. Özel şirketler daha sonra dikkate Devletler ya da vatandaşların olacaktır almadan hareket etmek anlamına gelir olurdu. MAI ihtiyatlı OECD himayesinde, görüşülüyor küreselleşme karşıtı tarafından yoğun medya baskısı altındadır. Internet iki yeni yollar küreselleşme karşıtı hareket sağlar. İlk Web’de fesih yoğun bir medya savaşı yapmaktır. Bunalmış teknolojisi, geleneksel medya için değil gerisinde ve daha da önemlisi, pazar paylarını korumak takip zorundadırlar. İnternet aynı zamanda güvenlik güçlerinin birkaç taburu ile dağıtmak için değil küreselleşme karşıtı gruplar, kuruluş biçimi sayısız esnek ve merkezi olmayan organizasyon amacı sağlar. basınca maruz, MAI sonunda OECD tarafından 1998 yılında gömüldü, Fransa tek taraflı müzakerelerin durdurulacağı sonra.

Bu DTÖ müzakereleri için aynıdır: Kasım 1999 yılında Seattle toplantıda küresel bir yutturmaca Seattle ve görüntülerin gerek sokakları işgal muhalefet protestocu bir dizi yakıt tabidir yayın. DTÖ toplantısı da iç muhalefet tarafından, ABD ve Avrupa ülkeleri başta olmak arasında deveyi kestiler olduğunu ve ileri planları tarım, hizmetler ve fikri mülkiyet serbestleştirilmesi ile taşıyamazsınız. Muhalefet DTÖ toplantıya birlikte en farklı gruba getiriyor ATTAC, Greenpeace, Uluslararası Af Örgütü, Küresel Vatandaşlar, Sınır Tanımayan Doktorlar, Survival International, Rasathanesi Küreselleşme, çiftçi birlikleri, büyük gruplar GDO karşı gayri mücadele vb. Seattle bu gruplar, fırsat Internet üzerinden dünyanın organize etmek veren ve şimdiye kadar olan tüm muhalefet toplamak bir katalitik rol oynar yerel görev ve dağıldılar. Millennium Round DTÖ of engelliyordu üç temel şey var: Birincisi, küreselleşme karşıtı mücadelesini, sonra küresel bir boyut almıştır ki alternatif dünya stratejilerini bulduk belirlemiş İnternet ve kullanmaktır şeffaf bir tartışma için medya ve kararların uluslararası kurum ve nihayet tümünü gruplar tarafından paylaşılan özetliyor bir slogan: "Dünya aldığı demokratik meşruiyet gerektiren bir mal değildir".

Başka örnekler, siber terörizm ve siber mafya bunlar bu makalenin kapsamı dışında olduğundan ve ikinci olarak, gömülmek için değil, I, ilk anlaşma olmaz Polis paranoya. Let’s sadece biz artık internet, ne yazık ki, teröristler ve mafya bütün taraflar ancak bu suçluların önüne için özellikle etkili bir iletişim platformu olduğunu biliyoruz ki, istihbarat servisleri ve misyonu Bilgisayar güvenlik anlamsızdır.

Ayrıca bireysel ilk örnek (hacker Yukarıda bahsedilen) belirtmeniz gerekir, ya da her ikisi (alter-küreselleşme) ardından, bir dönem ki internetin antik olarak tanımlayabiliriz içinde yumurtadan. Yarın, açık siber ağları ile dünya çapında iki milyar siber vatandaşları ve iki ya da üç yüz milyon siber savaşçılar, her şey tamamen farklı bir ölçekte olacak. Ben sonraki makalede mevcut diğer örnekler vereceğim.

4. Varsayım Big Brother

A kuşkucu, tercihen biraz paranoyak, iyi ki devletler ve onların kurumları, özellikle güvenlik hizmetleri Internet izlemek için tasarlanmış nedenlerle az veya çok haklı, siber vatandaşların özgürlüğüne engel olabilir iddia edilebilir orada ırkçı veya pornografik siteler veya yasadışı indirme vb karşı meşru gerekçesi bile: yazılım korsanlığı ile mücadele, siber sahtekarlardan eksilerini veya mafya. Tüm bu tartışmalar başka Fransa web yasaların oy ile yıkayın içinde geliyor. Kısacası, tüm bahaneler meşru kurumlarına siber vatandaşının özgürlüklerini sınırlamak için kullanılabilir. Bu klasik paranoid görünümüdür: ağabey seni izliyor!

Bu varsayım ilgili en az üç sebebi var: Birincisi, bir dünyada gerçek zamanlı operasyon medyaya verilen olmadığını düşünüyorum, otoriter girişimleri giderek korumak için, o zaman zor hala doğası nedeniyle Internet üzerinde gerçek dağıtılmış ağ ve son olarak, yeni kurumlar, siber cennet bile daha zor bu çaba çünkü.

Biz medya kontrol bilgileri ile sağlanabileceğine otoriter rejimlerin gerilemesinde önemli bir rol oynadı biliyorum. Birçok yeni örnekler içinde, biz ve İran konvülsiyon bir eski SSCB sonbahar alabilir, Cumhurbaşkanı Ahmedinecad karşı son protestoları Humeyni devrimi. eski SSCB örnek bir ders kitabı durumda bilinen haline gelmiştir. Uzun yıllar SSCB o korkunç kapitalist sistem, yaşam çok daha zor olduğunu inandırarak insanları devam edebildi. 1985 öncesinde bu drama zaten an Sovyetler, ilk ve en önemli muhalifleri engellemek için Batı radyo istasyonlarını dinleyebilirsiniz mücadele vardı. 80s itibaren, uydu TV antenleri sorun çözümsüz yapmış ve (açıklık Glasnost politikasının 1985 km) Gorbaçov Sovyet motivasyonu hızlandıracak ve düşmesine neden bilgi akışını yükseltmek olacak SSCB. İran örneği üç evre gösterir. İlk olarak, 1979 öncesi, Humeyni’nin vaazlar, ses K7 tarihinde yoksul sınıf hedefleme kaydedildi, okuma yazma bilmeyen, 79 ve Humeyni devriminin hazırlanmasında önemli bir rol oynayacaktır. Ardından 90s, İran-Irak savaşından sonra, İran devlet girişimi üst sınıfların bir kısmını rejimin propaganda kaçmasına izin uydu antenleri kontrol etmek, kaybedersiniz. Son olarak, son gösteriler sırasında, İran devlet girişimleri bilgi ve olaylar cep telefonu ile çekilen resimleri internette yayımlamak öğrencileri kontrol etmek: Bu başarısız olur denemeler ve hapis rağmen.

İnternet daha da devletler ve büyük şirketler için zor bilgilerin kontrolü yapacaktır. zor medya mücadele olmasına rağmen, mümkün belirlemek ve onları baskı altına, tüm işletmeler veya merkezi kurumlar gibi. Ama nasıl binlerce veya takma ve internet kafe ya da diğer kamu bağlantılarına göz altında e-posta oluşturarak anonimliğinizi korumak bireyler milyonlarca karşı ve mücadele özerk, merkez teşkilatı olmadan hareket edebilir. Tek bir, hatta bir hacker, uyardı veya grup, hala güvenlik uzmanları tarafından kapana kısılmış olabilir, ama yüzlerce, binlerce, milyonlarca, hatta daha fazla?

Son nedenle her zaman çok ekonomik rekabet yatıyor Internet kontrol etmek zordur sadece İzlanda ilk bilgisayar cennet önerilen oluşturulması ile yeni bir form olarak kendini gösteriyor olmasıdır. 16 Şubat yana, İzlanda parlamentosu bir proje ve bilgi kaynakları iletişim korumak için İnternet "yasa ile ifade ve bilgi için" garanti özgürlük filtreleme yasaklamak için okuyor. İzlanda bu medya, yayıncılar, kuruluşlar, insan haklarını koruyan özgürlüğü için ideal bir ortam yaratmak istiyor, fakat başlatılması ve veritabanları için de söylüyor.

Okuyucu benim kötü düşünce bahane olacak, ama resmi yüksek ahlaki nedenleri hakkında şüphelerim var, ve ben yalnız değilim. Birincisi, Jonathan Zittrain, Harvard’da hukuk profesörü, dijital haklar konusunda uzmanlaşmış açıklandığı gibi. "Kendilerini İzlanda geçmek için hazır medyanın liderleri, ben ne kadar bu korumaları hala hesap kendi topraklarında biri isteyebilir A State (...) gidebilir görmüyorum sürece veya ifşa bilgi o ince veya hapse kaçınmak istiyorsa. " Nouvel Observateur, 16/02/10 (madde). Öte yandan, aynı maddenin, bu mali kriz İzlanda çöküşü ve mali sisteminin yolsuzluk ve bankalar ve siyasi partiler arasında gizli anlaşma olduğunu ortaya çıkarmıştır "dedi.

Ben özellikle de iflas sonra düşünmek, İzlanda gelir yeni kaynaklar aranan ve özgürlük kapak yaptığı açıklamalarda özellikle bir girişim sunucular kendi topraklarında yerleşmeye kadar itmek bu. Ayrıca bu medya ya da dernekler bunun ilk çökelti olacak değil, bahis oynayabilirsiniz kendi ülkelerinde yasal sorunlar olabilir Net tüm şirketler. bize İzlanda, eğer bu yasa kabul etti, porno siteleri, aşırılık yanlısı veya ırkçı siteler, spam siteler, büyük grupların gizli yan vs sitelerin dünya başkenti haline umalım. Kısacası, İzlanda internet için olacak, maliye vergi cennetleri ile eşdeğer. bize de İzlanda yakında devletlerin bu düşeş paylaşmak isteyen ev sahibi tarafından taklit umuyoruz edelim.

Bu açıklama yapılmadı sonra, biz bu dijital cennet tüm internet kullanıcılarının ve girişimlerine karşı otoriter devletlerde sansür olarak mücadele edecek kuruluşlar koruyacaktır eklemeniz gerekir. Bu ahlaki bir sorun, ama pazarda rekabet değildir. Ve neden devletlerin başarısız Üçüncü neden, en azından bir totaliter dünya devleti ile anlaşma olmayacak siber vatandaşlar sansür.

5. Sonuç: Geriye dönüp bakıldığında, yükseklik ve genlik

Bir önceki yazıda "başlıklı InYeni dinamik uygarlaştırma"Bu bireysel, teknolojik yenilik ve Internet yaygın erişim neden olduğu değişiklikleri durum onun yetenek, sırt ve genlik yükseklik kazanmak için olduğunu açıkladı.

yükseklik atın gerçek zamanlı ücretsiz dünya çapında bilgi için uygun olup, online internet. Potansiyel olarak insanlık tarihinin de internette online tüm bilgiye erişmek zorunda Stepping geri kadar. genlik Take küresel kollarıyla bizi evrensel bilgisayar verir hareket edebilmektedir. Bilgisayar yeni bir ebelik ağlar, ruhları basit bir fikirden çalışan yeni bir doğum evrensel aracı haline geldi: Klavyenin altında gezegen.

Asla tarihinin bireysel sahip gez, yükseklik ve inanılmaz ulaşmak böyle fırsatları dünya etkisi vardı. Küreselleşmenin bir zaman ve az devletlerin yetersizlik ve uluslararası kuruluşların kriz siber savaşçı, bazı geleceğin cevap olacaktır. QED!

Bu makaleyi yanıtla


version iPhone | Site yaşamını izle RSS 2.0 | Site planı | SPIP | Nous contacter | S'abonner