nadoulek.net : mondialisation, civilisations, stratégie

ראשי > STRATEGIE > Bibliothèque d’articles > Stratégies et technologies > Cyber לוחמים

Cyber לוחמים

תחת המקלדת ... כוכב לכת

יום שלישי 18 במאי 2010, מאת Bernard NADOULEK

Toutes les versions de cet article : [عربي] [Deutsch] [English] [Español] [فارسى] [français] [עברית] [हिंदी] [日本語] [русский] [Kiswahili] [Türkçe] [中文]

מאמר זה תורגם אוטומטית. אתה יכול לעזור לנו לשפר את התרגום

- בתוך באמצעות פורום הערות או חתיכות של התרגום.

- בתוך הצבעה לנו לומר אם אתה נהנה זה התרגום.

אתה יכול גם לקרוא את כל החלקים האחרים של האתר על ידי התקנת סרגל התרגום של גוגל בדפדפן.

תודה.

אנו עדים להופעת לוחמים הקיברנטי, אזרח הקיברנטי של רשתות גלובלית, חמושים מכף רגל ועד ידי הטכנולוגיה. בעת משבר, מדינות, מוסדות בינלאומיים לבין G20 אין לי יותר כוח על הכוחות של הגלובליזציה, הלוחם הקיברנטי רואה הופעתה שלו, הכוח לקבל מבנה. למה? איך? בגלל השינוי הטכנולוגי הופך אותו לשחקן גלובלי חדש. בגלל השילוב של מחשבים וטלפונים חכמים, זה נותן נשק חדשים לפעול באופן גלובלי. במדינות מפותחות מחר היום בעולם, יש לנו נשק נשק ניידים אוניברסלית של שיתוף פעולה המוני, מה שמאפשר לנו לתקשר, לעבוד ולארגן את עצמנו בעולם, לחיות גלובליזציה ללא סבל. אנחנו לא הבין עדיין את המשמעות של התפתחות זו, במיוחד עבור הדור הצעיר אשר יודע שום בעיה הגלישה, חברתיים או קהילתיים רשתות ויישומים אינטליגנטי. לא היחיד יש לו הזדמנויות כאלה להשפיע על העולם, עם נסיגה, גובה ולהגיע ייאמן. בתקופה של גלובליזציה משבר של חוסר היכולת של מדינות ומוסדות בינלאומיים הוא הלוחם הקיברנטי כי ישיב חלק בעתיד. מאמר זה בוחן את יסודות השינוי המכריע הזה.


תקציר

1. מבוא: על העולם מלמעלה למטה 2. הנשק האוניברסלי 3. Cyber לוחמים 4. ההנחה האח הגדול 5. מסקנה: במבט לאחור, את הגובה ואת משרעת

1. מבוא: העולם כלפי מעלה

בטורים הקודמים שלי על הגלובליזציה, ובייחוד במאמר initulé "צוואר הבקבוק"אני הוכיחו בשפע מדוע, למרות המאמצים של מדינות ומוסדות בינלאומיים, למרות פגישות G20, כל צורה של ממשל הגלובלית נראה בלתי אפשרי בטווח הקצר. כי העולם כבר לא נראה לעבוד מלמעלה למטה, כדי אנחנו לא פשוט סובלים את ההשפעות של הגלובליזציה, אנו חייבים להתחיל מלמטה למעלה, כלומר, פעולות של יחידים, אזרחי הקיברנטי, טוב יותר עדיין, לוחמים הקיברנטי.

האזרח הקיברנטי הוא אדם המשתמש באינטרנט היומי לעבוד, ללמוד, לתקשר, לקנות או הסחת דעת. Cyber הלוחם היא גרסה מתוחכמת יותר של אזרח הקיברנטי. הוא מנוסה יותר מתאימים יותר, מתוחכם יותר משתמשת מחשבים, תוכנה המתמחה ברשתות חברתיות בקהילה כדי לבצע משימות מורכבות שלו, וחשוב יותר, הוא חושב שהוא יכול להשפיע על העולם באופן עצמאי, על פי האידיאלים שלה.

השינוי הטכנולוגי עשה כל אינטרנט מנוסים לשחקן גלובלי חדש. לפי Forrester Research, היו כ -1.5 מיליארד משתמשי אינטרנט ברחבי העולם בשנת 2009 ו - 2012, 800 מיליון המתחרים החדשים, בעיקר באסיה, יהיה על הבד, או 2.3 מיליארד דולר סך הכל. לא כולל אנשי IT, לדמיין כי 10% ממשתמשי האינטרנט הנוכחי הם מנוסים מאוד, זה אומר כי יש כיום 150 מיליון "גולשים", אשר השליטה גלישה באינטרנט, סביבת המשרד שלהם, רשתות חברתיות ואת הקהילה בממוצע, תוכנה תריסר מיוחדים, על פי כישוריהם. אלה לוחמים Cyber מסוגלים לפעול באופן גלובלי מהמחשב שלהם אפילו מן החכמים המתוחכמים ביותר. ואת מספר משתמשי האינטרנט, אזרחי העולם, רק יגביר, בעיקר עם אנשים צעירים שיש להם להתגבר בקלות לנווט בין אתרים או הקהילה המקצועית בין בלוגים ורשתות חברתיות, בין יישומי שולחן עבודה ותוכנה אינטליגנטי. יתרה מזאת, הגולשים האלה יש נשק אוניברסלי (מחשבים חזקים, תוכנה חכמה, תמיכה ברשת, וכו ’.) שיתוף פעולה המוניים שמאפשרים לנו לתקשר, לעבוד ולארגן את עצמנו בעולם לחיות בלי גלובליזציה סבל.

2. הנשק אוניברסלי

המחשב הפך להיות כלי נשק אוניברסלי. אנחנו לא הבין עדיין את המשמעות של התפתחות זו שינתה באופן קיצוני את חיינו. כדי להיות מודעים למהירות שלו המשרעת שלה, הבה במהירות לאחור.

עד 1950, האלקטרוניקה והמחשוב להישאר מרותק פחות או יותר במדע יישומי רוקן בעיקר על ידי ההגנה בארצות הברית.

בשנות ה -60, את הבקשה ההמונית הראשונה של אוטומציה אלקטרוניים של הייצור, אשר תתפתח דרך התחרות מבעבע בקרב עסקים. כיום, מפעלים אוטומטיים למעשה קיים והוא צפוי כי לאחר ההשקעה לפתור בעיות, הם יציגו הרבה השאלה: הראשונה, הפסולת החברתית למדינות מתפתחות, סוף סוף, את הרעיון של עבודת כפיים בתעשייה, אשר יתפתח ממד של איכות גוברת.

בשנות ה 70 ’, את האבולוציה של מחשוב תאפשר חיבור של השווקים הפיננסיים בעולם בזמן אמת. זוהי תחילתה של financialization של הכלכלה הגלובלית (כפי שאנו מכירים אותה היום), וכתוצאה מכך התלות ההדדית של השווקים הגלובליים ומהירות פעולה שאין להעלות על הדעת בעבר. תלות הדדית, במקרה הטוב, להקצאה טובה יותר של משאבים כלכליים בעולם המתפתח, במקרה הגרוע ביותר, על היווצרותן של בועות הפיננסי שוק המניות משברים פרוץ!

80 יסומן על ידי שלוש תופעות: הצד העסקי, אוטומציה של העבודה האינטלקטואלית, הודות למערכות יחידים מומחה צד, עבור מיעוט קטן של אוהדים, התחלות של המחשב מיקרו: אנשי מקצוע בצד, תוכנה לנהל את המחשב trades.

1. באמצעות מערכות מומחה, שדות שלמים של ידע משולבות תוכנה מתוחכמת המאפשר, ולפעמים להפוך את קבלת ההחלטות. עם השימוש הנרחב של מערכות אלו, אנו מודעים: דבר זה חוזר על עצמו בכל התהליכים האינטלקטואליים, במוקדם או מאוחר אוטומטית, עם ההשלכות משתמעת עבור מיליוני משרות. הפעם, הם עובדי כפיים יותר אבל המנהלים שנמצאים במקום.

2. המחשב מיקרו, שנולד בסוף 1970s, יישארו רק לחוג מצומצם של מקורבים בשנת 1980, ולאחר מכן לפרוס בצורה מאסיבית ב 1990, הן במשרד של חברות מאשר במשקי בית במדינות המפותחות, ואז ב -2000, בשכבות העליונות ואת העמידה של האוכלוסייה בעולם כולו, תהליך בהנחייתם של עליית המחשב.

3. הגורם הפריסה הראשונה של המחשב הזה מיקרו בשנות ה -80 המאוחרות, הוא המראה של התוכנה לניהול עסקאות בודדות על ידי המחשב, וגם זה בתחומים מגוונים כמו מחקר, תעשייה, הנדסה, , אדריכלות האוצר, רפואה, מסחר, יצירה, אמנות, ספרות, הדרכה, יצירת וניהול עסקים, וכו ’. אפל היא החברה הראשונה להיכנס זה crénau.

בשנת 90 ’, שלושה אירועים מרכזיים אחרים להרחיב את היקף החידושים הקודם, הראשון הוא מהפכה במשרד העסק, הפתיחה השנייה לאינטרנט הציבורי והשלישי, את הופעתה של טלפונים ניידים. 1. האבולוציה של המשרד מספק עסקים עם המסלול הראשון של משימות מזכירות, ו, עם ה -2000, יצירת רשתות פנימיות של הארגון (אינטראנט), מסחר אלקטרוני. Mega-מסדי נתונים יכול גם לאחסן את הזיכרון של החברה, כדי לנהל את פעולות "ניתוח שיווקי. המחשב האישי הוא כלי גנריות ברוב העיסוקים. 2. לידתה של רשתות אינטרנט שיוביל בחזרה 50 שנים עם הפרויקט ראנד בארצות הברית, ולאחר מכן עם רשת ARPANET, אשר אירח חיבור חדש בכל 20 ימים בשנת 1981. מאת 1976, ותקשורת בינלאומית האיחוד משיקה את הרשת הראשונה עם תקן X25, אשר מאפשר לחברות להתחבר. בשנת 77 ’, את הפיתוח של פרוטוקול TCP / IP, ואז Usenet, המאפשר שליחת הודעות טקסט ופיתוח הפורומים, יהיה לבשר על פתיחת האינטרנט לציבור בשנת 90’. בתחילה סודי לגמרי, האינטרנט יהיה בהדרגה את מערכת העצבים הגלובלי שאנו מכירים היום. 3. זה גם מופיע 90 טלפונים ניידים. תוך פחות מ 10 שנים, את הטלפון הנייד גורם מהפכה בתחום התקשורת העולמית, במיוחד במדינות מתפתחות, העוקפות את הטלפון המסורתי ללכת ישירות למחשב הנייד. מאז 2004, טלפון נייד מתקדם מציע כמעט וניהול כף יד (קשר, תכנון, מינויים) או סינכרון אלחוטי עם המחשב השולחני. זה פועל כמו מצלמה, מצלמה, רשמקול, GPS וכו ’. זה מתחבר באופן אלחוטי לאינטרנט, עבור כל נושאת משקל מינימלי בכיס ולהשתמש עם מספיק העצמי ליום מקצועי. החכם הנוכחי גם גוברת מאות יישומים להורדה הם progessive להיעלם גבולות טכנולוגיים בין טלפונים ניידים ו מחשב מיני ultraportable.

בתחילת שנות ה -2000, שלושה גורמים החדש יאיץ את הפיתוח של טכנולוגיות חדשות: בום בענף דיגיטלית, הדמוקרטיזציה המונית של המחשוב האישי ואת ההתפשטות של פס רחב.

1. שנות ה -2000 שנות ה -90 ותחילת מאוחר יסומנו בשלב של צמיחה טכנולוגית בעולם התעשייתי. השינוי האמיתי הוא הבין ידי מערך דיגיטלי של מוצרי הצריכה הגדלים ברחבי העולם: מחשבים, קונסולות משחקי וידיאו, טלפונים ניידים, נגני CD ו-DVD recorders, טלוויזיה דיגיטלית ושירותים נלווים, וכו ’.

2. אז מוצרים רבים ליזום התפוצצות הצרכנית הגלובלית המונית הדמוקרטיזציה של המחשוב האישי, הן במדינות מפותחות, שם הם נכנסים משקי הבית הכנסה נמוכה מאשר בשאר העולם, שם הם גם הופכים זכותו הבלעדית של המעמד הגבוה והבינוני.

3. במקביל, התפשטות חיבורי פס רחב וחיבור אלחוטי (WiFi, Bluetooth) מתפוצצים השימוש באינטרנט, קניות ברשת הפעילויות הרבות שמציע האינטרנט.

משנת 2005, תופעות אלה יביאו להיווצרות של עולם ה-Cyber-לקצב אינטרנט אינטראקטיבי שני (בלוגים, wikis, רשתות חברתיות, תוכנות קוד פתוח) עד הרשת הסמנטית 3 (בלשנות חישובית, ניהול ותיעוד אלקטרונית , ממשקי דיבור, תרגום מכונה, סוכנים חכמים). בד יבשת דיגיטלית אמיתית אשר הואץ הגידול המתואר "Netbrain" מאת דניס Ettighoffer (Dunod, 2008). הוא מתאר את מה יבשת דיגיטלית היא כבר השוק הגדול בעולם, אשר כוללת את השיעור הגבוה ביותר של הצמיחה היוצרת מקומות עבודה נוספים, למשיכת השקעות גדול.

בשנת 50 שנה העולם השתנה, זה הוכפל ב Cyber עולם עם רשת של אזרחים, קהילות, רשתות חברתיות, אתרים של חברות, מדינות ומוסדות בינלאומיים. זה על הפלנטה הזו לוחמים Cyber הדיגיטלי יהפוך השחקנים העולמי בזכות עצמם.

3. Cyber לוחמים

האזרח הקיברנטי הוא פוטנציאל לוחם הקיברנטי. לא חבר פועל למען ארגון מרכזי, אבל לוחם מתנהג באופן עצמאי או להצטרף באופן חופשי, פחות או יותר יציב לרשת תמיכה בפעולה אזרח מסוים.

הלוחמים הקיברנטי הראשון היו ללא ספק האקרים הצליחו להראות כי אנשים היו בודדים, בפעם הראשונה בהיסטוריה, מסוגלים להתמודד ביעילות עם ארגונים גלובליים חזקים ביותר. האקרים מחולקים למספר קטגוריות: בין ביטחון מומחי מחשבים (כובע לבן או כובע לבן), אשר השימוש כישוריהם במסגרת משפטית, ועל הרמאים (כובע שחור) כי מעשה לעשות רווחים בלתי חוקיים מן הכישורים שלהם, מדובר בקטגוריה ביניים (כובע אפור), רבים ביותר, שמטרתה השגת מעורבים מערכות המחשב להיכנס השמורים ביותר. מעלליו של אלה הלוחמים הקיברנטי כבר האגדי: המפורסם ביותר מהם הצליחו לחדור למערכות של חברות פרטיות, הבנקים הגדולים ומוסדות השמורים ביותר המוגן ביותר, כולל ה-FBI או הפנטגון.

שימו לב היא לא כאן כדי להתנצל על האקרים, לוחמים הקיברנטי, מאמר זה מתאר את הופעתה, במערכה משפטית. זה פשוט כדי להראות כי בזמן הארגונים הגדולים רואה ירידה בכוחם תחת השפעת הגלובליזציה, את הכוח של הלוחמים הקיברנטי, האזרחים מגדילה הקיברנטי.

האפקטיביות של הלוחם הקיברנטי מוכפל כאשר הוא פועל ברשתות. זה נכון עבור האקרים, למשל, המפורסם הגרמני קבוצת Chaos Computer Club, או על תנועות "אזרחי, למשל, נגד הגלובליזציה. שוב, זה לא דיון בעד או נגד גלובליזציה, לשנות, אלא כדי להראות עד כמה קהילות של אזרחים הקיברנטי יש התארגנו דרך האינטרנט על מנת להתגבר על ארגונים גלובליים חזקים ונחושים.

בשלהי שנות ה -90, המקרים הראשונים שבהם הארגון של גלובליזציה אנטי באמצעות האינטרנט יהיה תפקיד מפתח הן: המאבק נגד ההסכם של ה-MAI (הסכם צדדי על השקעות) משא ומתן ב-OECD ו קרב בסיאטל, שהוגשה נגד התנהלותם של סיבוב המילניום של ארגון הסחר העולמי.

בשנת 1997, אנטי גלובליזציה התגייסות נגד הצעת הסכם צדדי על השקעות (MAI). מכתשים שואפת ליצור עבור חברות "המאפשר הגלובלית" זכויות להם להשקיע ברחבי העולם, תוך עקיפת הפיקוח של המדינה באמצעות חוק של אפליה נגד משקיעים זרים. חברות פרטיות לאחר מכן יהיה את האמצעים לפעול מבלי לקחת בחשבון את הרצון של מדינות או אזרחיהן. מיי היא להיות משא ומתן בדיסקרטיות בחסות ארגון ה-OECD, היא בלחץ התקשורת אינטנסיבי גלובליזציה אנטי. האינטרנט מספק שתי דרכים חדשות לפעול נגד הגלובליזציה. הראשון הוא לנהל קרב התקשורת העזה של סיום באינטרנט. הטכנולוגיה הוכרע, התקשורת המסורתית מחויבים לבצע כדי לא לפגר, וחשוב מזה, לשמור על נתח השוק שלהם. האינטרנט מספק גם אמצעי לארגון גמישות מבוזר עם מספר עצום של קבוצות אנטי גלובליזציה, צורה של הארגון לא להתפזר עם כמה גדודים של כוחות הביטחון. חשופים ללחץ, ה-MAI נקבר לבסוף ב -1998 על ידי ה-OECD, אחרי צרפת ניתק את המו"מ באופן חד צדדי.

זה אותו הדבר עבור המו"מ WTO: בנובמבר 1999, בפגישה סיאטל כפוף hype גלובלי מונעת על ידי שורה של מפגינים האופוזיציה שפלשו גם ברחובות סיאטל ותמונות שידור מדיה. המפגש ה-WTO הוא hamstrung גם התנגדות פנימית, בעיקר בין ארה"ב ואירופה, והוא לא יכול לזוז קדימה עם תוכניות ליברליזציה בחקלאות, שירותים וקניין רוחני. האופוזיציה לפגישה WTO מפגיש בין הקבוצות המגוונות ביותר: ATTAC, גרינפיס, אמנסטי אינטרנשיונל, גלובל אזרחים, רופאים ללא גבולות, הישרדות הבינלאומי, המצפה של גלובליזציה, האיגודים המקצועיים של חקלאים, קבוצות גדולות יותר להילחם נגד פורמלי GMOs, וכו ’. סיאטל משחקת תפקיד קטליטי לתת לקבוצות אלו הזדמנות לארגן את העולם דרך האינטרנט, וכן לאסוף את כל האופוזיציה, אשר היה עד כה תיפקד מקומיים פזורים. סיכול של סיבוב המילניום של ה-WTO זיהה שלושה דברים בסיסיים: הראשון, כי המאבק של גלובליזציה אנטי נקטה מימד גלובלי, אז, כי העולם חלופה מצאו את האסטרטגיה שלהם היא להשתמש באינטרנט התקשורת לדיון שקוף דורשים הלגיטימיות הדמוקרטית של ההחלטות שהתקבלו על ידי המוסדות הבינלאומיים ולבסוף, סיסמה אשר מסכם את התצוגה המשותפת של כל הקבוצות: "העולם אינו סחורה".

יש דוגמאות אחרות, הטרור הקיברנטי ואת המאפיה סייבר, אני לא יעסוק, לראשונה, כי הם מחוץ לתחום של מאמר זה, ושנית, לא לשקוע משטרת פרנויה. בוא נגיד שאנחנו יודעים כעת כי האינטרנט הוא, למרבה הצער, תקשורת יעילים פלטפורמה מחבלים המאפיה כל הצדדים, אך מול הפושעים האלה, המשימה של שירותי המודיעין אבטחת המחשב היא חסרת משמעות.

יש גם לציין כי הדוגמה הראשונה בודדים שהובאו לעיל (האקרים), או שניהם הבאים (לשינוי, הגלובליזציה), בקעו בתקופה זו אנו יכולים לתאר העתיקה של האינטרנט. מחר, עם רשתות פתוחות ברחבי העולם הקיברנטי, שני מיליארד אזרחים Cyber שני או שלוש מאות מיליון לוחמים הקיברנטי, הדברים יהיו בקנה מידה שונה לגמרי. אני אתן דוגמאות אחרות עם הנוכחי במאמר הבא שלי.

4. ההנחה האח הגדול

ספקן, רצוי פרנואיד קטן, עשוי לטעון כי מדינות ומוסדות שלהם, ובמיוחד שירותי הביטחון שלהם, שנועד לפקח על האינטרנט, יכול לעכב את החופש של האזרחים Cyber מסיבות מוצדקות יותר או פחות, יש גם עילות לגיטימיות: במאבק נגד פיראטיות תוכנה, נוכלים Cyber והחסרונות או המאפיה, נגד אתרי גזעני או פורנוגרפי, או נגד הורדה לא חוקית, וכו ’. כל הוויכוחים האלה לבוא ממקום אחר בצרפת סומק עם ההצבעה של דיני אינטרנט. בקיצור, כל התירוצים יכולים לשמש המוסדות הלגיטימיים כדי להגביל את החירויות של אזרח הקיברנטי. זוהי תצוגה פרנואיד קלאסי: האח הגדול צופה בך!

אני חושב הנחה זו אינה רלוונטית עבור לפחות שלוש סיבות: ראשית, בעולם שניתן התקשורת הפועלות בזמן אמת, ניסיונות סמכותי קשה יותר ויותר לשמור, ולאחר מכן, היא עדיין רשת מבוזרת אמיתית באינטרנט, בגלל האופי שלו, ולבסוף, כי גופים חדשים, גן העדן הקיברנטי יעשו מאמצים אלה קשה עוד יותר.

אנו יודעים כי התקשורת שיחקה תפקיד מרכזי בירידה של משטרים אוטוריטריים שניתן שנגרמו מידע שליטה. בין הדוגמאות האחרונות רבות, אנחנו יכולים לקחת אחד של נפילת בריה"מ לשעבר ואת העוויתות של איראן, המהפכה חומייני את ההפגנות האחרונות נגד הנשיא אחמדינג ’אד. הדוגמא של בריה"מ לשעבר הפך מקרה טיפוסי ידוע. במשך שנים רבות בברית המועצות היה מסוגל לשמור על העם שלו להאמין כי השיטה הקפיטליסטית נורא, החיים היתה קשה מאוד עבור העם. לפני 1985, הדרמה הזאת כבר נאבק לשמור מרגע הסובייטים, מתנגדי משטר, בראש ובראשונה, יכול להאזין לתחנות רדיו מערביות. מתוך ה -80, אנטנות טלוויזיה בלוויין את הבעיה מסיס ו, מאז 1985, את מדיניות הגלסנוסט (פתיחות) גורבצ ’וב יהיה להגביר את זרימת המידע כי יאיץ את המוטיבציה של המועצות להוביל בסתיו ברית המועצות. הדוגמא של איראן מראה שלושה שלבים. ראשית, לפני 1979, דרשות של חומייני, רשמה ב K7 אודיו, מיקוד המעמד העני ביותר, אנאלפבית, ישחקו תפקיד מרכזי בהכנת המהפכה חומייני של 79. אז בשנת 90 ’, לאחר מלחמת איראן עיראק, ניסיונות המדינה האיראני לשלוט טלוויזיה בלוויין אנטנות שאיפשרה חלק מן המעמדות העליונים לברוח התעמולה של המשטר, אתה מפסיד. לבסוף, במהלך ההפגנות האחרונות, מנסה המדינה האיראני לשלוט תלמידים לפרסם באינטרנט מידע ותמונות של אירועים שצולמו בטלפונים סלולריים: זה לא יצליח, למרות ניסיונות מאסר.

האינטרנט יהפוך את השליטה על המידע אפילו קשה יותר עבור מדינות וארגונים גדולים. למרות שזה קשה להילחם בתקשורת, אפשר לזהות את הלחץ עליהם, כמו כל עסק או מוסדות מרכזיים. אבל איך להילחם נגד אלפי או מיליוני אנשים יכולים לשמור על האנונימיות שלהם על ידי יצירת הודעות דואר אלקטרוני תחת שמות בדויים לגלוש מכל קפה אינטרנט, או קשרים ציבוריים אחרים, והוא יכול לפעול באופן עצמאי, ללא ארגון מרכזי. הפרט, גם האקר הזהיר, או קבוצה, עדיין עשויה להיות לכוד על ידי מומחי אבטחה, אבל מאות, אלפי, מיליוני, או אפילו יותר?

הסיבה האחרונה היא תמיד קשה מאוד לשלוט באינטרנט טמון התחרות הכלכלית באה לידי ביטוי רק בצורה חדשה עם היצירה המוצעת של עדן את המחשב הראשון באיסלנד. מאז 16 בפברואר, הפרלמנט של איסלנד היא לומדת בפרויקט כדי להגן על תקשורת, מקורות מידע לאסור אינטרנט סינון "להבטיח חופש הביטוי והמידע" על פי חוק. איסלנד אומרת שהיא רוצה ליצור סביבה אידיאלית עבור חופש התקשורת, שותפים, ארגונים להגנה על זכויות האדם, אלא גם עבור חברות סטארט ומסדי נתונים.

הקורא יהיה תירוץ רע הנפש שלי, אבל יש לי ספקות לגבי המניעים הרשמי מוסרית גבוהה, ואני לא לבד. ראשית, כפי שהסביר ג ’ונתן Zittrain, פרופסור למשפטים באוניברסיטת הרווארד, המתמחה זכויות דיגיטלי. "אם המנהיגים של התקשורת עצמם מוכנים לעבור איסלנד, אני לא יודע עד כמה ההגנות האלה יכולים ללכת (...) המדינה עדיין עשויה לחייב מישהו על הטריטוריה שלהם וחשבון או לחשוף את המידע אם הוא רוצה להימנע קנס או מאסר. " (סעיף ב Observateur נובל, 16/02/10). מצד שני, באותו מאמר, אמר כי המשבר הפיננסי חשף כי קריסת איסלנד המערכת הפיננסית שלה היתה שחיתות שיתוף פעולה בין הבנקים לבין מפלגות פוליטיות.

אני חושב בעיקר אחרי פשיטת הרגל שלו, ביקש איסלנד מקורות חדשים של הכנסות, כי דבריו על חופש לכסות בעיקר בניסיון להדוף את שרתי להתיישב בשטחה. ניתן גם להמר כי זה לא התקשורת או עמותות שזה יהיה להאיץ הראשון, אבל כל החברות ברשת שייתכן בעיות משפטיות בארצות מוצאם. הבה נקווה כי איסלנד, אם היא מאמצת את החוק, להפוך את בירת העולם של אתרי פורנו, קיצוניות או גזעניות אתרים, אתרי ספאם, אתרים של חברות הנסתר של קבוצות גדולות, וכו ’. בקיצור, איסלנד יהפוך לאינטרנט, המקבילה של מקלטי המס של האוצר. נקווה גם כי איסלנד חיקה מיד על ידי שורה של מדינות המבקשים לחלוק את זה מציאה.

לאחר בירור זה נעשה, עלינו להוסיף כי אלה העדן הדיגיטלי יהיה גם להגן על כל משתמשי אינטרנט וארגונים יילחמו נגד ניסיונות הצנזורה במדינות סמכותי. זו אינה סוגיה מוסרית, אך התחרות בשוק. והסיבה השלישית מדוע מדינות להיכשל לצנזר אזרחי הקיברנטי, לפחות עד שאנחנו לא יעסוק מדינה בעולם טוטליטרי.

5. מסקנה: במבט לאחור, את הגובה ואת משרעת

במאמר הקודם תחת הכותרת "חדש דינמית המתרבתת"הסברתי שינויים מעמד של הפרט, שנגרם על ידי חדשנות טכנולוגית וגישה נרחבת לאינטרנט היה ביכולתה להשיג גובה, חזרה משרעת.

קח את גובה זכאית מידע ברחבי העולם בחינם בזמן אמת, באופן מקוון באינטרנט. פסע לאחור, זה פוטנציאל בעל גישה לידע את כל ההיסטוריה של האנושות המקוונת גם באינטרנט. קח את המשרעת היא מסוגלת לפעול באופן גלובלי בזרועות זה נותן לנו את המחשב האוניברסלי. המחשב הפך להיות הכלי האוניברסלי של רשתות המיילדות חדשה, לידה חדשה של רוחות פועל מתוך הרעיון פשוט: תחת המקלדת, את כדור הארץ.

מעולם, בכל ההיסטוריה של הפרט היו הזדמנויות כאלה להשפיע על העולם, במבט לאחור, גובה ולהגיע ייאמן. בתקופה של גלובליזציה משבר של חוסר היכולת של מדינות ומוסדות בינלאומיים הוא הלוחם הקיברנטי, כי ישיב חלק בעתיד. מש"ל!

הוספת תגובה למאמר


version iPhone | מעקב אחר פעילות האתר RSS 2.0 | מפת האתר | SPIP | Nous contacter | S'abonner