nadoulek.net : mondialisation, civilisations, stratégie

پذيرش > STRATEGIE > Bibliothèque d’articles > Stratégies et technologies > رزمندگان سایبر

رزمندگان سایبر

صفحه کلید در دست... سیاره

سه شنبه 18 مه 2010, بوسيله‌ى Bernard NADOULEK

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [عربي] [Deutsch] [English] [Español] [فارسى] [français] [עברית] [हिंदी] [日本語] [русский] [Kiswahili] [Türkçe] [中文]

در متن این مقاله شده است به طور خودکار ترجمه شده است. شما می توانید به ما کمک به بهبود ترجمه

— به با استفاده از فروم برای نظرات و یا بیت از ترجمه.
— به رای گیری برای ما می گویند اگر شما لذت بردم این ترجمه.

شما همچنین می توانید تمام بخشهای دیگری از سایت گوگل با نصب نوار ترجمه را در مرورگر خود بخوانید.

متشکرم.

ما شاهد ظهور جنگجو اینترنتی ، شهروند سایبر از شبکه های جهانی ، توسط فن آوری به دندان مسلح است. هنگامی که بحران ، دولت ، نهادهای بین المللی و G20 ندارند قدرت خود را بیشتر بر نیروهای جهانی شدن ، سلحشور اینترنتی می بیند ظهور او ، قدرت کسب و ساختار. چرا؟ چگونه؟ از آنجا که تغییرات تکنولوژیکی برایش یک بازیکن جدید جهانی است. از آنجا که ترکیبی از رایانه های شخصی و تلفنهای هوشمند ، آن را می دهد سلاح های جدید برای اقدام در سطح جهانی. در کشورهای توسعه یافته و امروز در جهان فردا ، ما سلاح های جهانی سلاح های تلفن همراه از همکاری دسته جمعی ، ما را قادر به برقراری ارتباط ، کار و سازماندهی خود در سطح جهانی برای زندگی جهانی شدن بدون درد و رنج. ما هنوز متوجه ابعاد کامل این توسعه ، به ویژه برای نسل جوان که می دانند در حال دیدن سایت هیچ مشکل اجتماعی و یا جامعه شبکه ها و برنامه های هوشمند است. هنوز فرد تا به حال چنین فرصت های برای تاثیر گذاری در جهان ، با شکست ، قد ، و رسیدن به باور نکردنی است. در زمان جهانی شدن و بحران ناتوانی دولت ها و نهادهای بین المللی است سلحشور اینترنتی که برخی از آینده پاسخ دهد. این مقاله به بررسی پایه های این تغییر قاطع.


خلاصه

1. مقدمه : جهان از پایین به بالا 2. سلاح جهانی 3. رزمندگان سایبر 4. فرض برادر بزرگ 5. نتیجه گیری : در نگاه به گذشته ، ارتفاع و دامنه

1. مقدمه : در جهان رو به بالا

در ستون های قبلی من در جهانی شدن ، به خصوص در مقاله initulé "تنگنا"من بطور بیش از حد نشان داد که چرا ، با وجود تلاش های دولت ها و نهادهای بین المللی ، با وجود جلسات G20 ، هر شکلی از حکومت جهانی غیر ممکن به نظر می رسد در کوتاه مدت. از آنجا که جهان دیگر به نظر می رسد کار از بالا به پایین ، به ما صرفا دچار اثرات جهانی شدن ، ما باید از پایین شروع به بالا ، که می گویند ، اقدامات افراد ، شهروندان اینترنتی ، و بهتر است ، رزمندگان اینترنتی.

شهروند اینترنتی شخصی که با استفاده از اینترنت در روز کار کنند ، تا بیاموزید ، تا ارتباط برقرار است ، خرید و یا حواس پرتی. سایبر آواتار نوع پیچیده تری از شهروندان مجازی می باشد. او با تجربه تر و متخصص تر ، پیچیده تر با استفاده از رایانه های شخصی ، نرم افزار های تخصصی و شبکه های اجتماعی و جامعه به انجام وظایف خود و ، مهمتر ، او فکر می کند او می تواند جهان را به طور مستقل نفوذ ، با توجه به آرمان های آن است.

تغییر فن آوری ساخته شده است هر بازیکن با تجربه اینترنت جهانی جدید است. با توجه به تحقیقات فورستر بودند ، حدود 1.5 میلیارد کاربر اینترنت در سراسر جهان در سال 2009 و 2012 ، 800 میلیون کسانی جدید ، به خصوص در آسیا وجود دارد ، بر روی بوم ، یا 2300000000 در کل باشد. به استثنای فناوری اطلاعات حرفه ای ، تصور کنید که 10 ٪ از کاربران اینترنت کنونی بسیار با تجربه ، این بدان معنی است که در حال حاضر 150 میلیون "خوانندگان" که در حال دیدن سایت کنترل اینترنت ، محیط زیست شرکت آنها استفاده کنند ، شبکه های اجتماعی و جامعه و به طور متوسط ، ده ها نرم افزار های تخصصی ، با توجه به مهارت خود. این ماسک اینترنتی قادر به کار در سطح جهانی را از کامپیوتر خود و حتی از پیچیده ترین گوشی های. و تعداد کاربران اینترنت ، شهروندان جهانی ، تنها ، به خصوص با جوانان است که تسلط به راحتی مرور در بین سایت های تخصصی و یا جامعه بین وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی ، بین برنامه های کامپیوتری و نرم افزار را افزایش دهد هوشمند است. علاوه بر این ، این خوانندگان سلاح جهانی (ماشین های قدرتمند ، نرم افزار هوشمند کمک ، پشتیبانی شبکه ، و غیره.) همکاری دسته جمعی است که ما را قادر و ارتباط ، کار و سازماندهی خود در سطح جهانی بدون جهانی شدن زنده تحمل.

2. سلاح جهانی

کامپیوتر تبدیل شده است سلاح جهانی است. ما هنوز متوجه اهمیت این توسعه که اساسا تغییر زندگی ما. برای آگاه از سرعت آن و دامنه آن ، اجازه دهید ما به سرعت به عقب.

تا 1950s ، الکترونیک و کامپیوتر باقی می ماند بیشتر یا کمتر ، به علم و برنامه های محدود عمدتا برای دفاع از ایالات متحده را تحلیل برد.

در 60s ، درخواست جمعی 1 از اتوماسیون الکترونیکی تولید شده که از طریق رقابت در میان شرکت های تجاری تاول متحول می شه! امروز ، عملا خودکار کارخانه وجود دارد و آن انتظار می رود که یک بار سرمایه گذاری حل مشکلات ، آنها را بسیار مورد بحث : حضور 1 ، اجتماعی دامپینگ کشورهای در حال توسعه و در نهایت ، مفهوم کار در صنعت کتابچه راهنمای کاربر ، که به افزایش کیفیت بعد از متحول می شه!

در 70s ، تکامل محاسبات خواهد شد اتصال از بازارهای مالی جهانی در زمان واقعی می شود. این آغاز financialization از اقتصاد جهانی است (همانطور که ما امروز می شناسیم) ، منجر به وابستگی متقابل بازارهای جهانی و سرعت عمل قبلا تصور نمی گنجد. وابستگی متقابل ، در بهترین حالت ، برای تخصیص بهتر منابع مالی در کشورهای در حال توسعه ، در بدترین حالت ، برای شکل گیری حباب های مالی و بحران بازار سهام از شیوع!

80 خواهد بود 3 پدیده : سمت کسب و کار مشخص ، اتوماسیون کار فکری ، به لطف سیستم های خبره طرف افراد ، برای اقلیت کوچکی از طرفداران ، آغاز میکرو کامپیوتر ؛ حرفه ای جانبی ، نرم افزار برای مدیریت کامپیوتر معاملات.

1. با سیستم های خبره ، میدانهای کل دانش را به نرم افزار پیچیده ای است که تسهیل ، و گاهی اوقات به طور خودکار تصمیم گیری گنجانیده شده است. با استفاده گسترده از این سیستم ها ، ما آگاه هستند : هر آنچه تکراری در فرایندهای فکری ، خواهد شد دیر یا زود خودکار ، با پیامدهای ضمنی برای میلیون ها شغل. این بار ، آنها بیشتر کتابچه راهنمای کاربر کارگران اما مدیران که در نقطه ای قرار دارند.

2. میکرو کامپیوتر ، متولد در 1970s اواخر ، باقی خواهد ماند محدود به دایره ی کوچک دور از خودی در 1980s ، سپس اعزام انبوه در 1990s ، هر دو در دفتر شرکت نسبت به خانوار در کشورهای توسعه یافته ، سپس در 2000s ، در لایه های بالا و وسط جمعیت کل جهان ، روند تسهیل شده توسط ظهور کامپیوتر.

3. عامل استقرار 1 از این رایانه های کوچک در اواخر 80s ، ظاهر نرم افزار برای مدیریت معاملات فرد توسط کامپیوتر است و این در زمینه های گوناگونی همچون پژوهش ، صنعت ، مهندسی ، امور مالی ، معماری ، پزشکی ، تجارت ، صنایع دستی ، هنر ، ادبیات ، آموزش ، ایجاد و مدیریت بازرگانی ، و غیره. شرکت اپل 1 را وارد کنید این crénau است.

در 90s ، 3 سایر رویدادهای مهم را گسترش دامنه و نوآوری های قبلی ، اولین انقلاب در اداره کسب و کار است ، باز 2 به اینترنت داشته و سوم ، ظهور تلفن های موبایل. 1. تحول اداری تجاری فراهم می کند با این ترانه اولین بار از وظایف و دبیرخانه ، و همراه 2000s ، ایجاد شبکه داخلی برای سرمایه گذاری (اینترانت) ، تجارت الکترونیک. مگاپیکسل ، پایگاه داده می تواند هر دو حافظه ذخیره از شرکت ، به اجرای عملیات "جراحی بازاریابی است. کامپیوتر شخصی ابزار عمومی در بسیاری از مشاغل می باشد. 2. تولد شبکه های اینترنت که منجر به 50 سال با پروژه رند در ایالات متحده ، سپس با شبکه Arpanet ، که به میزبانی اتصال هر 20 روز نو در سال 1981. با سال 1976 ، اتحادیه بین المللی مخابرات راه اندازی شبکه اول با استاندارد X25 که اجازه می دهد تا شرکت ها برای ارتباط برقرار کنند. در ’77، توسعه تیسیپی / آی پی و سپس یوزنت ، امکان ارسال ایمیل های متنی و انجمن توسعه خواهد افتتاح اینترنت عمومی 90s نوید. در ابتدا کاملا محرمانه است ، اینترنت به تدریج سیستم عصبی جهانی که ما امروز می شناسیم تبدیل شده است. 3. همچنین در 90 تلفن های همراه ظاهر می شود. در کمتر از 10 سال ، تلفن همراه باعث انقلابی در ارتباطات راه دور جهانی ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه که دور زدن تلفن های سنتی به طور مستقیم به لپ تاپ. از سال 2004 ، تلفن همراه پایان بالا ارائه می دهد عملا دستی (مدیریت ارتباط با ما ، برنامه ریزی ، قرارهای) یا بی سیم با کامپیوتر رومیزی هماهنگ شده است. به عنوان یک دوربین ، دوربین عمل ، ضبط صدا ، جیپیاس ، و غیره در آن صورت بی سیم متصل به اینترنت ، همه برای تحمل وزن حداقل در یک سوراخ از میز و با استفاده کافی از خود برای یک روز حرفه ای است. گوشی های هوشمند در حال رشد کنونی نیز صدها نفر از برنامه های دانلود شده و ناپدید می شوند progessive مرزهای تکنولوژیکی بین تلفن همراه و کامپیوتر های کوچک ultraportable.

در اوایل 2000s ، سه عامل جدید توسعه فناوری های جدید : سرعت بخشیدن به شکوفایی در صنعت دیجیتال ، دموکراتیزه کردن جرم رایانه های شخصی و گسترش پهن باند.

1. در اواخر و اوایل 90s 2000s خواهد شد مرحله از رشد تکنولوژیک و صنعتی جهان مشخص شده اند. تغییر واقعی است که توسط دیجیتال مجموعه ای از محصولات مصرف کنندگان در سراسر جهان است که رشد : کامپیوتر ، بازی های ویدئویی و کنسول ها ، تلفن های همراه ، دستگاه های پخش سی دی و دی وی دی ضبط ، تلویزیون دیجیتال و خدمات مرتبط ، و غیره متوجه

2. بنابراین بسیاری از محصولات که شروع انفجار و مصرفگرایی جهانی دموکراتیک جرم رایانه های شخصی ، هم در کشورهای توسعه یافته ، جایی که آنها را وارد خانواده های کم درآمد در مقایسه با بقیه جهان ، جایی که آنها نیز تبدیل امتیاز از طبقات بالا و متوسط.

3. در عین حال ، گسترش ارتباطات پهن باند و اتصالات بی سیم (WLAN ، بلوتوث) در انفجاری در استفاده از اینترنت ، خرید آنلاین و فعالیت های متعدد ارائه شده توسط وب سایت.

از سال 2005 ، این پدیده به شکل گیری جهان مجازی به ریتم از 2 وب سایت های تعاملی (وبلاگ ها ، ویکی ، شبکه های اجتماعی ، نرم افزار منبع باز منجر شود تا زمانی که وب معنایی 3 (زبانشناسی محاسباتی ، مدیریت اسناد الکترونیکی ، رابط گفتار ، ترجمه ماشینی ، عوامل هوشمند). بوم درست دیجیتال قاره که شتاب رشد اقتصادی در "Netbrain توصیف" توسط دنیس Ettighoffer (Dunod ، 2008). این توصیف چه قاره دیجیتال در حال حاضر در بزرگترین بازار جهان است که بالاترین نرخ رشد است که ایجاد مشاغل بیشتر ، جذب سرمایه گذاری بیشتر است.

در 50 سال جهان تغییر کرده است ، آن را در جهان با استفاده از شبکه اینترنتی خود را از شهروندان ، جوامع ، شبکه های اجتماعی ، سایت های شرکت ها ، کشورها و نهادهای بین المللی دو برابر شد. آن را در این سیاره است رزمندگان اینترنتی دیجیتال تبدیل خواهد شد به بازیکنان جهانی در حق خود هستند.

3. رزمندگان سایبر

شهروند اینترنتی به صورت بالقوه یک جنگجو اینترنتی. هنوز عضو اقدام برای یک سازمان متمرکز است ، اما سلحشور اقدام به طور مستقل و یا با پیوستن آزادانه و کم و بیش پیوسته به شبکه پشتیبانی برای شهروندان اقدام خاص.

رزمندگان اینترنتی 1 بودند بدون شک هکرها قادر به نشان می دهد که افراد برای اولین بار در تاریخ جدا می شدند ، قادر به برخورد موثر با سازمان های قدرتمند جهانی است. هکرها هستند به چند دسته تقسیم تقسیم میشود : در میان کارشناسان امنیت رایانه (کلاه سفید یا کلاه سفید) که استفاده از مهارت های خود را در درون یک چارچوب قانونی ، و scammers (کلاه سیاه) که عمل را غیر قانونی سود از مهارت های خود ، این رده متوسط (کلاه خاکستری) است ، اغلب متعدد ، که هدف این است که دستاورد مربوط به سیستم های کامپیوتری وارد بهترین نگه داشته شود. سوء استفاده از این ماسک اینترنتی در حال حاضر افسانه ای : معروف ترین آنها موفق شده اند به منظور نفوذ به سیستم از بزرگترین شرکت های خصوصی ، بانک ها و موسسات آموزشی بسیار حفاظت بیشتر ، از جمله حفاظت شده اف بی آی و پنتاگون.

توجه است در اینجا نیست که هکرها پوزش ، رزمندگان مجازی ، این مقاله شرح ظهور ، در یک عمل قانونی است. این به سادگی نشان می دهد که در زمانی که سازمان های بزرگ را مشاهده افول قدرت آنها را تحت تاثیر جهانی شدن ، قدرت رزمندگان مجازی ، شهروندان اینترنتی را افزایش می دهد.

اثر سلحشور اینترنتی است که چندین برابر آن را در شبکه عمل می کند. این درست است برای هکرها به عنوان مثال ، مشهور آلمانی گروه هرج و مرج کامپیوتر باشگاه ، و یا جنبش های شهروندان ، برای مثال ، ضد جهانی شدن است. باز هم ، این است که برای بحث و یا در مقابل تغییر ، جهانی شدن نیست ، بلکه نشان دهد چگونه شهروندان جوامع مجازی خودشان را از طریق اینترنت برای غلبه بر سازمان های جهانی قدرتمند و تعیین سازمان یافته است.

در اواخر 90s ، مورد 1 که در آن سازمان های ضد جهانی شدن را از طریق اینترنت به نقش کلیدی بازی کند عبارتند از : مبارزه با توافق مای (توافقنامه چند جانبه سرمایه گذاری) مذاکره در سازمان همکاری و توسعه و نبرد سیاتل ، در برابر رفتار دور از هزاره سازمان تجارت جهانی آورده است.

در سال 1997 ، ضد جهانی شدن بسیج در برابر پیشنهاد توافقنامه چند جانبه سرمایه گذاری (مای). مای قصد دارد تا برای شرکت های ’حقوق’ امکان جهانی آنها را به سراسر جهان سرمایه گذاری ، کنترل دولت را از طریق دور زدن قانون عدم تبعیض در برابر سرمایه گذاران خارجی ایجاد کند. شرکت های خصوصی را که به معنی بدون در نظر گرفتن عمل به حساب خواهد شد از ایالات و یا شهروندان خود داشته باشد. مای در حال discreetly تحت نظارت سازمان همکاری و توسعه مذاکره ، تحت فشار شدید رسانه های ضد جهانی شدن است. اینترنت فراهم می کند دو روش جدید برای اقدام ضد جهانی شدن است. 1 است انجام نبرد شدید رسانه ها از خاتمه در وب است. تکنولوژی غرق ، رسانه های سنتی هستند موظف به منظور به تاخیر در پشت و مهم تر ، حفظ سهم بازار خود را دنبال کنید. اینترنت نیز فراهم می کند با استفاده از سازمان قابل انعطاف و غیر متمرکز با هزاران ضد جهانی شدن از گروه ، شکل سازمانی را با چند گردان از نیروهای امنیتی برای متفرق کردن نیست. در معرض فشار ، مای سرانجام توسط سازمان همکاری و توسعه بود به خاک سپرده شد در سال 1998 ، فرانسه پس از خاموش شکسته بود مذاکرات یک جانبه.

این همان برای مذاکرات سازمان تجارت جهانی است : در ماه نوامبر سال 1999 ، نشست سیاتل است که به عنوان معتاد به مواد مخدره جهانی سوخت توسط مجموعه ای از تظاهرکنندگان مخالف حمله کردند که هر دو در خیابان های سیاتل و تصاویر رسانه ها پخش شود. جلسه سازمان تجارت جهانی نیز مخالفان داخلی ، hamstrung عمدتا بین ایالات متحده و اروپا ، و نمی تواند حرکت رو به جلو با برنامه برای آزاد سازی کشاورزی ، خدمات و مالکیت معنوی. مخالفت با نشست سازمان تجارت جهانی گرد هم می آورد ترین گروه های مختلف : ATTAC ، صلح سبز ، سازمان عفو بین الملل ، شهروندان جهانی ، پزشکان بدون مرز ، بقا بین المللی ، برنامه نظارت از جهانی شدن ، از اتحادیه های کشاورزان ، بزرگتر از گروه های مبارزه غیر رسمی علیه GMOs ، و غیره. سیاتل نقش کاتالیزوری در دادن این گروه ها فرصت سازماندهی دنیا را از طریق اینترنت ، و جمع آوری همه مخالف بودند که پیش از این عمل های محلی و پراکنده. عقیم کردن از دور از هزاره سازمان تجارت جهانی را شناسایی کرده است سه چیز اساسی : 1 ، که مبارزه ضد جهانی شدن برداشته است ابعاد جهانی ، پس ، که دنیا پیدا کرده اند جایگزین استراتژی خود را به استفاده از اینترنت و رسانه ها برای بحث شفاف و نیاز به مشروعیت دموکراتیک تصمیمات گرفته شده توسط نهادهای بین المللی و در نهایت ، که شعار خلاصه نمایش به اشتراک گذاشته شده توسط تمام گروه ها : "جهان کالا نیست".

نمونه دیگر ، تروریسم سایبر و مافیای اینترنتی وجود دارد ، من نمی خواهد برخورد با ، 1 ، چرا که آنها خارج از محدوده ی این مقاله هستند ، و دوم ، نه فرو رفتن به پارانویا پلیس. بیایید فقط می گویند که ما اکنون می دانیم که اینترنت می باشد ، متاسفانه ، به خصوص پلت فرم ارتباط موثر برای تروریست ها و مافیایی همه طرف ها ، اما در مقابل این جنایتکاران ، ماموریت سرویس های اطلاعاتی و امنیت رایانهای است بی معنی است.

به این نیز باید که به عنوان مثال فرد 1 استناد بالا (هکرها را مشخص) ، یا هر دو زیر را تغییر دهید ، جهانی شدن) ، بحیث در دوره ای که ما می توانیم به عنوان دوران باستان از اینترنت توضیح دهید. فردا ، با باز کردن شبکه های اینترنتی در سراسر جهان ، دو میلیارد از شهروندان اینترنتی و 2 یا 300000000 رزمندگان اینترنتی ، همه چیز را در مقیاس کاملا متفاوت داشته باشد. من نمونه های دیگر موجود در مقاله بعدی من بدهید.

4. فرض برادر بزرگ

ادم شکاک در دین و عقاید مذهبی ، ترجیحا کمی پارانویا ، خوب ممکن است که کشورها و نهادهای خود ، به خصوص سرویس های امنیتی خود را به منظور نظارت بر اینترنت ، می تواند آزادی شهروند مجازی به دلایل مانع بیشتر یا کمتر قابل توجیه ، استدلال می کنند وجود دارد حتی در بهانه مشروع : مبارزه با دزدی نرم افزار ، crooks اینترنتی منفی و یا مافیایی ، در برابر سایت های نژادپرستانه یا مستهجن ، و یا علیه دانلود غیرقانونی ، و غیره. همه این مباحث آمده در نقاط دیگر تراز با رای از قوانین وب فرانسه است. به طور خلاصه ، همه بهانه را می توان به نهادهای مشروع مورد استفاده به منظور محدود کردن آزادی شهروندان مجازی. این دیدگاه کلاسیک پارانوئید است : برادر بزرگ شما را تماشا!

من فکر می کنم این فرض بر این است که حداقل به سه دلیل : اول ، در جهان با توجه به رسانه ای که در زمان واقعی فعالیت موضوعیتی ندارد ، تلاش مستبد به طور فزاینده ای دشوار حفظ ، پس ، هنوز هم درست در اینترنت به دلیل ماهیت آن شبکه غیر متمرکز ، و بالاخره ، چرا که نهادهای جدید ، بهشت مجازی خواهد این تلاش ها حتی مشکل تر کند.

ما می دانیم که رسانه ها نقش کلیدی در سقوط رژیم استبدادی است که می تواند توسط اطلاعات کنترل پایدار. در میان بسیاری از نمونههای اخیر ، می توانیم یکی از سقوط اتحاد جماهیر شوروی سابق و تشنج را از ایران ، انقلاب خمینی به تظاهرات های اخیر علیه رئیس جمهور احمدینژاد. نمونه ای از اتحاد جماهیر شوروی سابق تبدیل شده است مورد کتاب شناخته شده است. برای سال های بسیاری از اتحاد جماهیر شوروی قادر به نگه داشتن مردم آن را به باور است که سیستم سرمایه داری وحشتناک ، زندگی بسیار سخت را برای مردم است. قبل از 1985 ، این درام هم اکنون مبارزه به حال از لحظه ای روس ها ، در درجه اول جمهوری اسلامی آن را حفظ ، می تواند به گوش دادن به ایستگاه های رادیویی غربی است. از 80s ، ماهواره آنتن تلویزیون را ساخته اند مشکل غیر قابل حل ، و از 1985 سیاست گلاسنوست (فضای باز) گورباچف خواهد شد جریان اطلاعات است که انگیزه و سرعت بخشیدن به اتحاد جماهیر شوروی منجر به سقوط تقویت از اتحاد جماهیر شوروی. نمونه ای از ایران را نشان می دهد سه فاز. اول ، قبل از 1979 ، موعظه خمینی ، در تاریخ K7 های صوتی ضبط شده ، با هدف قرار دادن فقیرترین طبقه ، بی سواد ، به نقش کلیدی در تهیه انقلاب خمینی از 79 بازی. سپس در ، 90s پس از جنگ ایران و عراق ، تلاش دولت ایران برای کنترل ماهواره آنتن تلویزیون که اجازه بخشی از طبقات بالا به فرار تبلیغات رژیم ، شما از دست بدهند. در نهایت ، در تظاهرات های اخیر ، تلاش های دولت ایران برای کنترل دانش آموزانی که به انتشار در اینترنت برای اطلاعات و تصاویر گرفته شده از اتفاقات با تلفن همراه : ندارم موفق خواهد شد با وجود دادگاه و زندان شده بود.

اینترنت به کنترل اطلاعات و حتی سخت تر را برای کشورها و سازمان های بزرگ را. گرچه مشکل است که در برابر رسانه ها مبارزه ، ممکن است برای شناسایی و تحت فشار قرار دادن آنها ، مثل همه شرکت های تجاری و یا متمرکز موسسه بوده است. اما چگونه در برابر هزاران یا میلیون ها نفر از افرادی که می توانند ناشناس ماندن خود را با ایجاد ایمیل های تحت نامهای مستعار و فهرست از تمام کافه های اینترنتی و یا دیگر اتصالات حفظ عمومی ، و مبارزه با خودکار می تواند عمل کند ، بدون سازمان مرکزی. فردی ، حتی یک هکر هشدار داد ، و یا گروه ، ممکن است هنوز توسط کارشناسان امنیتی می شود به دام افتاده است ، اما صدها ، هزاران ، میلیونها و یا حتی بیشتر؟

دلیل نهایی آن همیشه بسیار دشوار برای کنترل اینترنت نهفته است در رقابت اقتصادی تنها در فرم های جدید که با پیشنهاد ایجاد بهشت کامپیوتر برای اولین بار در ایسلند آشکار می شود. از تاریخ 16 فوریه پارلمان ایسلند است مطالعه طرح حفاظت از ارتباطات ، منابع اطلاعاتی و فیلترینگ اینترنت را ممنوع کرده به "آزادی بیان و تضمین اطلاعات" توسط قانون است. ایسلند می گوید که می خواهد برای ایجاد محیط ایده آل برای آزادی رسانه ها ، ناشران ، سازمان دفاع از حقوق بشر ، بلکه همچنین برای آمدن و پایگاه داده.

خواننده ذهن بد من ، بهانه ای اما من شک و تردید در مورد انگیزه های بالا را اخلاقی ، و من تنها نیستم. نخست ، همانطور که توضیح داده جاناتان Zittrain ، استاد حقوق در دانشگاه هاروارد ، در رشته حقوق دیجیتال است. "مگر رهبران رسانه ها خود را آماده حرکت به ایسلند ، من نمیبینم تا چه حد می تواند به کسانی که حمایت (...)امور خارجه ممکن است هنوز نیاز به کسی که در خاک خود پاسخگو و یا افشای اطلاعات اگر او می خواهد برای جلوگیری از جریمه یا زندان. " (ماده Nouvel Observateur در ، 16/02/10). در سوی دیگر ، همان مقاله ، گفت که بحران مالی نشان داده است که سقوط ایسلند و سیستم مالی این کشور به فساد و تبانی بین بانک ها و احزاب سیاسی است.

من فکر می کنم به خصوص بعد از ورشکستگی خود ، ایسلند در پی منابع جدید درآمد و اظهارات او در مورد آزادی پوشش عمدتا تلاش برای فشار بالا به سرورهای مستقر در خاک آن است. شما همچنین می توانید که این رسانه ها و یا انجمن که در آن رسوب اولین شرط نیست ، اما در تمام شرکت های خالص که ممکن است به مشکلات قانونی در کشورهای متبوع خود را داشته باشد. اجازه دهید ما امیدواریم که که ایسلند ، اگر تصویب این قانون ، تبدیل به پایتخت جهان سایتهای پورنو ، افراطی و یا سایت های نژاد پرستانه ، سایت های اسپم و سایت های تابعه از نظر پنهان کردن از گروه های بزرگ ، و غیره. به طور خلاصه ، ایسلند را برای اینترنت تبدیل شده ، معادل پناهگاه های مالیاتی در امور مالی. اجازه دهید ما امیدواریم که که ایسلند نیز به زودی توسط دولت به دنبال میزبان برای به اشتراک گذاشتن این ثروت باد اورده کپی.

به محض این که روشن ساخته شده ، ما باید با اضافه کردن که این بهشت دیجیتال نیز محافظت از تمام کاربران اینترنت و سازمان های که در مقابل تلاش در سانسور در کشورهای استبدادی مبارزه کنند. این موضوع اخلاقی نیست ، بلکه رقابت بازار است. و دلیل سوم که چرا دولت موفق به سانسور اینترنتی شهروندان ، حداقل تا زمانی که ما نمی خواهد برخورد با دولت توتالیتر جهان.

5. نتیجه گیری : در نگاه به گذشته ، ارتفاع و دامنه

در مقاله قبلی تحت عنوان "تمدن جدید پویا"من توضیح داد که تغییر وضعیت فرد ، ناشی از نوآوری های تکنولوژیک و دسترسی گسترده به اینترنت توانایی آن برای به دست آوردن ارتفاع ، پشت و دامنه بود.

نگاهی ارتفاع است واجد شرایط برای کسب اطلاعات رایگان در سراسر جهان را در زمان واقعی ، اینترنت آنلاین نیست. گامی به عقب ، آن را به طور بالقوه با داشتن دسترسی به همه دانش از تاریخ بشریت نیز آنلاین در اینترنت می باشد. نگاهی دامنه قادر است به عمل در سطح جهان با آغوش ما می دهد که کامپیوتر جهانی است. کامپیوتر تبدیل شده است ابزار جهانی از شبکه های مامایی جدید ، تولد تازه ای از ارواح در حال اجرا را از یک ایده ساده است : در زیر صفحه کلید ، سیاره است.

هرگز در طول تاریخ تا به حال فرصت چنین فردی برای تاثیر گذاری در جهان ، با ادراک ، رسیدن به ارتفاع و باور نکردنی است. در زمان جهانی شدن و بحران ناتوانی دولت ها و نهادهای بین المللی است سلحشور اینترنتی ، که برخی از آینده پاسخ دهد. QED !

پاسخ به اين مقاله


version iPhone |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0 | نقشه‌ى سايت | SPIP | Nous contacter | S'abonner